Pedikiūras – jo rūšys ir pėdų priežiūra namuose
Šiandienos grožio salonai siūlo įvairiausias grožio ir SPA procedūras, viena iš jų, populiariausia vasaros sezonu – pedikiūras. Šiame straipsnyje apžvelgsim kokios yra pedikiūrų rūšys ir pateiksime įdomius faktus, kurie Jums leis lengviau pasirinkti tinkamiausia pedikiūrą.
Klasikinis pedikiūras
Pradžioje pėdos mirkomos šilto vandens vonelėje. Vandenukas papildomas jūros druska arba specialiais skysčiais. Antras žingsnelis – po 15 minučių mirkymo vonelėje, nuo pėdų pašalinamas suragėjęs odos sluoksnis dildėmis (retais atvejais panaudojant peiliukus). Trečias žingsnelis – atstumiamos nagų odelės ir pašalinamos žnyplutėmis arba aparatu (freza) ir nagams suteikiama forma. Po visų higieninių procedūrų, pagal klientės norus, lakuojami nagai. SVARBU! specialistas turi naudoti vienkartinius peiliukus ir dildes, jei naudojami daugkartiniai įrankiai, jie turi būti išpakuojami prie klientės akių ir nuvalomi dezinfekciniais skysčiais.
Europietiškas pedikiūras
Pėdos dezinfekuojamos specialiu skysčiu, tada aparatu (freza) su šlifuojančiomis galvutėmis, nuo pėdų pašalinamas suragėjęs odos sluoksnis. Dažnai klientai tokį pedikiūrą vadina tiesiog “aparatiniu”. Nagų odelės šalinamos taip pat aparatu (freza). Šios rūšies pedikiūras tinkamas tiems žmonėms, kurie serga cukriniu diabetu (klasikinis pedikiūras jiems nerekomenduojamas). Tokio tipo pedikiūrą vasaros sezonu galima atlikti net keletą kartų per mėnesį. SVARBU! Aparato antgaliai gali būti naudojami vienkartiniai, tačiau jei naudojami daugkartiniai antgaliai turi būti išpakuojami prie klientės akių ir nuvalomi dezinfekciniais skysčiais.
Kombinuotas pedikiūras
Tai klasikinio ir europietiško pedikiūro junginys. Pirmiausia kojos mirkomos vonelėje su šiltu vandeniu, o vėliau kulnų ir pėdų suragėjusi oda šalinama peiliuku ir pabaigoje oda šlifuojama elektriniu aparatu (freza). Įprasta tvarka sutvarkomi nagai bei odelės aplink nago plokštelę. Procedūros pabaigoje pėdos tepamos drėkinamuoju kremu. SVARBU! Specialistas turi naudoti vienkartinius peiliukus ir antgalius, o jei naudojami daugkartiniai įrankiai turi būti išpakuojami prie klientės akių ir nuvalomi dezinfekciniais skysčiais.
SPA pedikiūras
Tai papildoma procedūra po pagrindinio (t.y. klasikinio, aparatinio ar kombinuoto) pedikiūro. Pėdoms atliekamas šveitimas, po to daromas masažas su atpalaiduojančiu kremu, jei klientas nealergiškas, galima naudoti eterinius aliejus įlašinant į vonelę ar įmasažuojant į pėdas. Gali būti atliekamas taškinis pėdų masažas. Įmasažavus aliejus ar kremus į pėdas, jas panardiname į parafino vonelę, po to uždedamos frontinės kojinės (arba rankšluosčiai), paliekame 10-15 minučių, kad įsigertų. Parafinas pagerina kremų įsigėrimą ir taip pėdos tampa dar švelniasnės ir glotnesnės. SVARBU! Specialistas turi naudoti vienkartinius peiliukus ir dildes, o jei naudojami daugkartiniai įrankiai turi būti išpakuojami prie kliento akių ir nuvalomi dezinfekaciniais skysčiais.
Pėdų priežiūra namuose
Jei neturite laiko lankytis pas specialistus, paprastą pedikiūra galite atlikti ir namuose. Pirmiausiai jums reikės pamirkyti kojas šiltame vandenyje 15 min., po to su pemza švelniai pašalinti suragėjusią odą (tai galite daryti karta per mėnesį). Švelniai atstumkite odeles esančias aplink nagus, taisyklingai nukirpkite nagus (kirpti tik tiesiai neiškarpant nago kampučių, kad vėliau nagas neįaugtų į odeles). Kiekvieną dieną ir ypač po pedikiūro sutepkite pėdas specialiu minkštinamuoju kremu. Toks pėdų priežiūros ritualas turėtų būti daromas visais metų laikais, nes pėdų oda yra stora ir linkusi išsausėti, kartais net ir sutrūkinėti. Jei taisyklingai prižiūrėsime pėdų oda galėsime išvengti įvairių susirgimų tokių kaip odos ar nagų grybelis.
To daryti nepatariame
Namuose geriau nenaudokite peiliukų nes galite pažeisti kraujagysles ir sukelti kraujavimą, kuris gali užsitęsti net iki kelių dienų. Be to, tokios žaizdos labai sunkiai gyja ir gali išsivystyti uždegiminiai procesai. Kerpant nagus, nenukirpkite jų kampučių – neteisingai apkirptas nagas pradeda įauginėti.